USG zwierząt
-
Przychodnia Weterynaryjna "Radość"
ul. Skalnicowa 98, Warszawa – Radość (Wawer)
Pracujemy 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku w systemie zmianowym.
-
Bezbolesne badanie USG zwierząt
Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, a jednocześnie pozwalające na uzyskanie wielu cennych informacji dotyczących narządów wewnętrznych. Dobre aparaty pozwalają na bardzo dokładne obejrzenie różnych tkanek. Obrazy, jakie uzyskuje lekarz są przekrojami badanych struktur. Usg stosowane jest najczęściej do badania takich narządów jak: wątroba, nerki, śledziona, pęcherz moczowy, układ rozrodczy, ale także można za jego pomocą oglądać np więzadła.
Dzięki USG zwierząt możemy rozpoznać takie choroby jak np. nowotwory, zmiany strukturalne narządów. Ponadto dzięki niemu możemy ocenić rokowania, ustrzec zwierzaka przed niepotrzebnymi zabiegami lub wręcz decydować o konieczności wykonania takich zabiegów. Kiedy wiemy, że mamy do czynienia z chorobą nowotworową inaczej będziemy postępować w przypadku pojedynczego guza litego a inaczej w przypadku wieloogniskowych guzów naciekających sąsiednie tkanki. Innym przykładem są ciała obce w przewodzie pokarmowym. Jeśli znajdują się w żołądku zazwyczaj nie ma potrzeby wykonywania tzw. gastrotomii, czyli rozcinania żołądka a wystarczy usunięcie ich przez przełyk za pomocą laparoskopu.
Aparat ultrasonograficzny VINNO G65W naszej Lecznicy pracujemy na nowoczesnym aparacie ultrasonograficznym VINNO G65 wyposażonym w:
- przełomową platformę VLucid, która zapewnia najwyższą jakość obrazu;
- technologię sztucznej inteligencji, która pomaga szybko i pewnie podejmować decyzje kliniczne;
- doskonałą jakość obrazu 3D/4D;
- niezwykle czuły przepływ koloru (CFI/ PDI);
- ostre i czyste spektrum dopplera fali pulsacyjnej, odbierające wysoką prędkość;
- doskonałe obrazowanie w trybie Triplex;
- automatyczne śledzenie spektrum w PW/CW.
Jak przygotować się do badania USG ?
Na badanie USG zapraszamy ze skierowaniem od lekarza prowadzącego Państwa podopiecznego i wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Prosimy by w dniu badania pacjent był na czczo ( może pić wodę ), jest to bardzo ważne ponieważ gaz, który wytwarza się w przewodzie pokarmowym w czasie trawienia znacznie utrudnia obrazowanie wielu narządów, zwłaszcza samego przewodu pokarmowego. Pamiętajmy także, by pacjent poddawany badaniu miał wypełniony pęcherz moczowy, co pozwoli na prawidłową ocenę tego narządu.