Paszporty i znakowanie zwierząt

  • Przychodnia Weterynaryjna "Radość"
    ul. Skalnicowa 98, Warszawa – Radość (Wawer)


    Pracujemy 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku w systemie zmianowym.

  • Chipowanie zwierząt

    Współtworzymy ogólnopolską bazę zwierząt oznakowanych poprzez wszczepianie im chipów. Jest to zabieg prosty, polegający na wszczepieniu pod skórę mikrotranspondera (tzw.chipa).

    Dopuszczalne są dwa miejsca znakowania psa lub kota:
    - na grzbiecie między łopatkami,
    - bądź w środkowej części szyi po jej lewej stronie
    (wg. Światowego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt WSAVA).

    Chip jest tak mały, że mieści się w igle specjalnie przygotowanej do tego celu strzykawki, więc wszczepienie go nie różni się od podania zastrzyku i jest praktycznie bezbolesne nie wymaga znieczulenia psa. Mikroprocesor nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.
    Mikrochip jest małym układem scalonym, który jest zaprogramowany 15-cyfrowym numerem. Chip aktywowany jest przez fale radiowe wysyłane przez czytnik. Po przetworzeniu przez mikroprocesor fala radiowa zawierająca zakodowany numer chipa wysyłana jest z powrotem do czytnika. Na czytniku wyświetlany jest numer identyfikacyjny.

    Po oznakowaniu zwierzęcia jego dane oraz dane jego właściciela wysyłamy do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.

    Oznakowanie zwierząt pozwala na szybką identyfikację np. w przypadku zaginięcia czy kradzieży psa.

    Paszporty dla zwierząt

    Od 1 października 2004 roku psy, koty i fretki podróżujące po krajach w obrębie Unii Europejskiej muszą mieć paszport. Warunkiem wystawienia paszportu jest trwała identyfikacja zwierzęcia, czyli mikrochip.

    W paszporcie muszą znaleźć się następujące informacje: imię, nazwisko i dokładny adres opiekuna, opis zwierzęcia, numer czipu i data jego wszczepienia. W paszporcie można umieścić zdjęcie zwierzęcia. Muszą znaleźć się w nim również wpisy o dokonanych szczepieniach, odrobaczeniach i profilaktyce przeciwkleszczowej.