O nas

Nasza Lecznica ,,Radość” została założona w 1988 r. przez dwójkę lekarzy weterynarii – Annę Lesniewską i Stephena Lesniewskiego – pasjonatów zawodu. Oboje pracowali w Klinikach w Stanach Zjednoczonych, i po powrocie do Polski sami rozpoczęli tworzenie Gabinetu Weterynaryjnego o standardach wzorowanych na amerykańskich.

Dobro zwierzaka, wysokie standardy i ciągły rozwój naszego zespołu to nasza cecha charakterystyczna.
Pomagamy głównie psom i kotom oraz w podstawowym zakresie fretkom, kawiom domowym (zwanymi wcześniej świnkami morskimi), chomikom i królikom.

Obecnie dysponujemy obszerną recepcją wraz ze sklepem z artykułami dla Państwa podopiecznych (karmy bytowe i lecznicze, przekąski, legowiska, kontenery, żwirki, smycze itp.) – wszystko najwyższej jakości.

Poczekalnia podzielona jest na strefę psa i kota ( stojak na kontener z kotem, zmniejszający stres zwierzęcia, dający możliwość obserwacji otoczenia).

Lekarze interniści oraz specjaliści takich dziedzin jak: anestezjologia, okulistyka, dermatologia, kardiologia, neurologia, stomatologia, obrazowanie – USG oraz RTG, rehabilitacja, zoopsychologia, pielęgnacja, mają do dyspozycji 5 gabinetów.

Gabinety wyposażone są m.in. w aparat RTG, USG, nowoczesne otoskopy, mikroskop, unit stomatologiczny, sterylizator, suszarki, materace itp.

Miejscem wyjątkowym jest nasza sala chirurgiczna. Wyposażona w aparat do narkozy wziewnej, namiot tlenowy wraz z kondensatorem tlenu, kardiomonitor z pulsoksymetrią, kapnograf, aparat Dopplera, specjalistyczne oświetlenie, nowoczesny autoklaw, maty grzewcze, pompy infuzyjne. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo i komfort naszych Pacjentów.

Organizacja pracy Lecznicy:

Pracujemy 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku w systemie zmianowym.

Lekarze przyjmują pacjentów od poniedziałku do soboty od 9 do 22 oraz w niedzielę i święta od 9 do 14.

Czynny całą dobę jest telefon alarmowy – 693 531 919

Jeździmy również na wizyty domowe.

Współpracujemy ze znanymi i uznanymi laboratoriami:

LAB-WET, LABOKLIN, Idexx, Alab, VetLab.

Aby usprawnić pracę, jednocześnie zmniejszając stres pacjentów związany z oczekiwaniem na wizytę wprowadziliśmy system wcześniejszego umawiania wizyt w recepcji lecznicy. Oczywiście w sytuacjach zagrożenia życia przyjmujemy natychmiast.

Pacjenci wcześniej nie umówieni są przyjmowani, jednak może się to wiązać z dłuższym oczekiwaniem .

Pracownicy w recepcji Lecznicy udzielą wszelkich informacji, założą kartę pacjenta (przy pierwszej wizycie), poproszą o zważenie pupila i odnotują aktualną wagę (odchylenia +/- mogą być zwiastunem zmian chorobowych).

Na miejscu bądź telefonicznie postaramy się udzielić wszelkich informacji.